LGS ertelenecek mi? LGS ile ilgili son dakika açıklaması | 7/24 Hizmetnizideyiz Galeri Resim Adresi

LGS ertelenecek mi? LGS ile ilgili son dakika açıklaması

LGS ertelenecek mi? LGS ile ilgili son dakika açıklaması

LGS ertelenecek mi? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan son dakika açıklamasının ardından merakla araştırılan soru cevabını buldu. Buna göre yeni tedbirlerle birlikte LGS sınavı planlandığı tarihte yani 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak. İşte, Milli Eğitim Bakanı tarafından yapılan açıklama…

“ÖĞRENCİLERE SINAVA KENDİ OKULLARINDA GİRECEK”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kanal 24 canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı. LGS kapsamında 20 Haziran’da yapılacak merkezi sınav için alınan koronavirüs önlemlerini anlatan Selçuk, öğrencilerin kendi okullarında sınava gireceklerini hatırlattı. Selçuk, bu uygulamayla çok sayıda karışıklığı gidereceklerini ve paniği ortadan kaldıracaklarını ifade ederek “Öğrencimiz kendi okulunda sınava girsin istiyoruz elbette ama kendi öğretmenleri gözetiminde değil, başka okullardan öğretmenlerin gözetiminde.” ifadesini kullandı.

Koronavirüs taşıyan öğrencilerin sınava girip giremeyeceğine ilişkin soruya Selçuk, “Sınav Bölge Komisyonu’na velimiz başvurabilir. Bu tür çocuklarımız varsa eğer, tabii nadir bir durum ama olması halinde komisyona başvurduklarında ayrı tedbirler alınmış, ayrı binalarda sınava girebilirler. Çocuğumuz hastanedeyse sınav hastanede olur. Görevli sayısını artırdık. 148 bin öğretmenle yaptığımız bir iş vardı. 353 bin öğretmen artık bu işi yapacak.” cevabını verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tipobet365 Giriş supertotobet giriş