Avrupa'da koronavirüste son durum ne? | 7/24 Hizmetnizideyiz Galeri Resim Adresi

Avrupa’da koronavirüste son durum ne?

Avrupa'da koronavirüste son durum ne?

Koronavirüsten en çok etkilenen üç Avrupa ülkesi İspanya, İtalya ve Fransa, yaşadıkları ağır bilançonun ardından normalleşmeye çalışıyor.

İSPANYA

Avrupa’da koronavirüsten en çok etkilenen İspanya, sıkı önlemlerin karşılığını aldı. 27 binden fazla insanın hayatını kaybettiği ülkede, son 24 saatte yeni ölüm vakası olmadığı açıklandı.

Hükümetin belirlediği normalleşme adımları da atılmaya devam ediliyor. Olağanüstü hal uygulanan ülkede, yeni normal hayatın ilk adımı restoranlarda oldu. Madrid ve Barselona’da üç ay sonra açılan restoran ve kafeler, yüzde 50 kapasiteyle çalışmaya başladı.

İTALYA

Yaklaşık 34 bin kişinin hayatını kaybettiği İtalya’da ise ölümler devam ediyor. Koronavirüs önlemlerinin gevşetildiği ülkede, 65 kişi daha hayatını kaybetti. Ekonominin ciddi bir şekilde daraldığı ülkede, Avrupa Birliği’nden gelecek destek bekleniyor.

FRANSA

Geçtiğimiz hafta kafe ve restoranları açan Fransa’da ölümler sürüyor. Özellikle Paris’teki cadde ve sokaklarda yaşanan yoğunluk, yetkilileri endişeye sevk ediyor.

George Floyd gösterilerine de sahne olan Fransa’da sosyal mesafe kuralları sık sık ihlal ediliyor. Hal böyle olunca yeni vaka ve ölümler de kaçınılmaz oluyor. Fransa halk sağlığı kurumu, 54 kişinin daha koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini duyurdu. Fransızları sosyal mesafe ve maske konusunda uyardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tipobet365 Giriş supertotobet giriş