Apple yine yapamamış! Birçok modelin gerisinde kaldı | 7/24 Hizmetnizideyiz Galeri Resim Adresi

Apple yine yapamamış! Birçok modelin gerisinde kaldı

Apple yine yapamamış! Birçok modelin gerisinde kaldı

Telefonların kameralarını inceleyen ve verdiği puanlar genel geçer kabul gören DxOMark ekibi geçtiğimiz aylarda ön kameraları da incelemeye başlamıştı. DxOMark ekibi bugün ise Apple‘ın çok ses getiren iPhone 11 modelinin ön kamerasını mercek altına aldı. Normal ve geniş açılı deneyim sunan bu ön kamera aldığı puan ile ortalama deneyim sunmaktan öteye geçemiyor.

Telefonun ön kamerası DxOMark’tan ortalama 91 puan almayı başarıyor. Fotoğraf bölümünden 92 puan alan telefon video bölümünden 90 puan alıyor. Pozlamadan 72, renkten 82, odaklamadan 78, dokudan 66 ve kumlamadan 63 puan alan telefon, aldığı bu puanlar ile Galaxy Note 9 ve Pixel 3 gibi eski modellerin bile gerisinde kalıyor.

Apple’ın ön kamera konusunda artık büyük bir atılım yapması gerekiyor. True Depth kamera sistemine odaklanan Cupertinolu firmanın iPhone 12 ile bu sensörü küçülteceği söyleniyor. Bu küçültme esnasında muhtemelen ön kameranın lensinde de iyileştirmeler yapılacak. Apple bir sürpriz yapıp Pro modellerinde çift ön kamera bile kullanabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tipobet365 Giriş supertotobet giriş